Dobrovitz Rita
“Sokan úgy ismernek mint kozmetikust. Régóta szabadidőmben kézimunkázok, gyöngyöt fűzök. Ez az időtöltés számomra kikapcsolódás. Amikor egy munkát elkezdek az szépen lassan alakul a kezeim alatt. És amikor elkészül elgyönyörködöm... Mert alkotni öröm!”

Ismerős Arcok

Magyar nemzetirock-együttes.  Zenéjükben a népi elemek, népdalfeldolgozások mellett előfordulnak hard rock, heavy metal stílusú alkotások, illetve Éberálom című lemezükön több szám is erősen dzsesszes beütésű. Az együttesre nagy hatással van a magyar népzene mellett az irodalom is.
Rendszeres meghívottjai rangos hazai kluboknak, fesztiváloknak. Évente közel száz élő koncertet adnak, ezek között jónéhány jótékonysági céllal kerül megrendezésre. Gyakran zenélnek határon túli magyaroknak is Erdélyben, Felvidéken, vagy Délvidéken egyaránt. 2010-ben a tengerentúlon - Torontóban és New Yorkban szerepeltek az ottani magyar közösségek meghívására, majd 2011-ben Svédországban adtak nagysikerű koncertet.

Tagok: Nyerges Attila, Práder Vilmos, Galambos Nándor. Kovacsik Tamás, Leczó Szilveszter, Tánczos István

Improland
Ritmus- Hang- Mozdulat Improvizációs kézségfejlesztő műhely
A csoportos foglalkozásokat Fejér Gábor és Fejér Simon Pál tartja. A zenei játékok során saját ritmusaink, a hozzánk eredendően közelálló hangzások felfedezése egyben saját ősi erőink, kreativitásunk  megtalálását is jelenti. A gyakorlatok segítik a figyelem mederbe terelését, részben befelé és egymás felé irányítását, nyitottabbá tesznek saját magunk és mások működési módjainak megértésére.  Zenei, vagy mozgásos előképzettségtől függetlenül minden érdeklődőt szeretettel várunk! Amire a leginkább szükségünk van életkortól függetlenül, az a gyermeki kíváncsiság és a játékos kedv.

Keresztes Nagy Árpád

Regős-énekmondó 1995. óta játszik kobzon, illetve a Kárpát-medencében használt furulyákon (dunántúli hosszi- és rövid furulya, erdélyi furulya, tilinkó, kaval). A régmúltban a regős, többek között főúri és királyi lakomákon lantolt, kobzolt és az elmúlt idők hőseinek tetteit mondta el dalban. Ez a ''műfaj'' más magatartást, jelenlétet kíván mind az előadótól, mind pedig a közönségtől. Keresztes Nagy Árpád ezt a következőképpen fogalmazza meg:
''E dalok, versek gondolatisága néha lassabb mai életritmusunknál, a hallgatóságtól komoly odafigyelést igényel. Könnyebb mind előadónak, mind hallgatónak a dolga egy kocsmai légkörben, ahol a szerepek kevésbé kötöttek, mint például egy színházteremben. Ilyen intim, poharazgatós hangulat viszonylag ritkán adódik, ezért az előadásaimkor az énekek közé korabeli táncok, bordalok kobozátiratát illesztem. Talán így könnyebb átadni azt az erőt, ami ezekben a dallamokban - akár népdal, akár írott - rejlik, hogy aztán az az erő lelket megtartó öntudattá váljék, ami több száz, de inkább több ezer éves múltban gyökeredzik.''

Kontáros együttes

Az együttes 2002-ben alakult Zsámbékon. Moldvai csángó magyar muzsikát játszanak, amelyet hagyományos hangszereken szólaltatnak meg. Számos táncházat és koncertet adtak fesztiválokon, rendezvényeken. Saját táncklubot tartanak fenn Perbálon, melynek keretében kéthetente Gyurka Fábián magyarfalusi csángó tánctanár tanít táncokat, dalokat.
„Célunk a moldvai csángó népzene életben tartása, és megismertetése, hogy e parányi, de hihetetlen gazdag kultúrájú nép dallamai visszakerüljenek méltó helyükre, a magyar népzenei örökségbe.”

Kövér Hattyúk - Dicke Schwäne www.dickeschwane.lapunk.hu

A zenekar 2003-ban alakult perbáli és környékbeli települések fiatal zenészeiből. Jelenleg tizenegy tagot számlál együttesük. Repertoárjukban főként sváb illetve tót polkák, indulók és keringők szerepelnek. Rendszeres fellépői különböző perbáli ünnepségeknek, rendezvényeknek. Emellett pedig a környékbeli települések meghívásainak is eleget tesznek. Így Budajenőn, Tökön, Zsámbékon, Pátyon, Százhalombattán zenéltek. Több ízben voltak az Etyeki Pincenapok vendégei. Egy Tűzoltó bál keretében Szerbiában is játszottak.

Maklári József Kórus

1999 őszén néhány lelkes, énekelni szerető ember elindította a perbáli vegyes kórus működését.
2003 márciusában vette fel a kórus Maklári József karnagy nevét.
2003 őszétől Lisztes László karnagy vezetésével működik a kórus. Perbál mellett még hat helységből járnak énekelni szerető férfiak és hölgyek. Új szín, hogy a felnőttek mellett a perbáli „kis-forrás” általános Iskola diákjai közül is többen dalolnak a kórusban.

Két alkalommal jártak Erdélyben, egyszer Szlovákiában, Komáromban, a Harmonia Sacra fesztiválon, 2009 augusztusában, Németországban Burgwaldban töltöttek el egy hetet, számos koncertet adva.  2011-ben Ausztriában járt a kórus. Többször vendégeskedtek a Piliscsabai Egyházzenei Napokon. Nagy lépés a kórus életében, hogy 2009 májusában „arany” minősítést kapott a Kórusok Országos Tanácsának szakmai zsűrijétől.

A perbáli Anna-napi Búcsút hagyományosan a kórus koncertje nyitja meg.

Róka Szabolcs

„A művészet Róka Szabolcs 'mindenpillanatainak' egyik főszereplője. Nem lehet őt elképzelni anélkül, hogy ne énekelne, kezébe lantot/gitárt/harmonikát/dudát kapva bármikor ne kezdene el valamilyen odaillő nótát, vagy ne tudna egy olyan mesét, mozdulatsort, amelyet éppen az adott pillanat kíván. Annyira érzékenyen fogja fel a körülötte nyüzsgő vagy épp halódó világot, hogy tévedhetetlenül tudja, mikor mire van szükség.”

Róka Szabolcsot 2012-ban Tinódi-lanttal tüntették ki.

 

Ütött- Kopott Angyal

Tóth János Rudolf, Fejér Simon Pál, Li Olivér és Szert Zsigmond alkotta „trendetlen” zenei vállalkozás, trendetlen emberekkel, trendetlen muzsikával. Akusztikus hangvételű zenei világ egy kevés elektronikával fűszerezve, megzenésített líra, ballada és blues, sokszor két nyelven. A trió elnevezése Tóth János Rudolf „Boldog szomorú blues” c. 2009-ben megjelent albumának egyik dalából származik. Az Ütött-Kopott Angyal első lemeze a 2011-es évben jelent meg „ Ösvény az éjszakában” címmel.
Tagok:
Fejér Simon Pál  (ex Deák Bill Blues Band) -gitárok – mandolin - vokál
Li Olivér (ex Cry Free) -gitár – vokál
Tóth János Rudolf (ex Bergendy – ex Hobo Blues Band – Magyar Atom) -gitár – ének
Szert Zsigmond (Cabaret Medrano) – percussion